fbpx

Řekni To Merchem pomáhá prodávat merch projektů, které dávají smysl

Řekni To Merchem pomáhá prodávat merch projektů, které dávají smysl

Řekni To Merchem pomáhá prodávat merch projektů, které dávají smysl

Víte, co je to Crohnova choroba? Jeden ze zapojených projektů do Řekni To Merchem je nadační fond Crohco, který poskytuje psychologickou péči, koučování, gastronomické kurzy, ale hlavně podporuje pacienty s Idiopatickými střevními záněty. Tím, že si na našem e-shopu koupíte Merch s Crohco designy, podpoříte fungování této skvělé myšlenky. Na jeho účet posíláme 80 % z částky za každý prodaný kus!

Podívejte se na shop.reknitomerchem.cz a sledujte, jak si @nfcrohco vede.

Zakladatel @nfcrohco dělá všechny aktivity z vlastní iniciativy a věří, že sdílení zkušeností a propojování s odborníky má velký smysl. Bude vás bavit, slibujeme! 

Účelem nadačního fondu je poskytování psychologické péče, koučování, gastronomických kurzů a podpory pacientů s Idiopatickými střevními záněty. Cílem je propojení mezi pacientem, organizací CrohCo a usnadnění práce lékařům. Designy, které pod touto značkou najdete, jsou navrženy podle představ zakladatele nadačního fondu, který se snaží přijmout, co tato nemoc s sebou přináší a to někdy i se sarkasmem a nadsázkou 🙂

Pod značkou Co Jim, To Nosim se ukrývá umělec a grafik Michal Trčka. Michal je původem z Břeclavi a pro Řekni To Merchem vytvořil zeleninovou sérii, kterou jsme natiskli na trička, plátěné tašky a plecháčky. Protože když si koupíte jeho merch, my mu pošleme 80 % z částky každého prodaného kusu aby se mohl dál rozvíjet a tvořit.

Sérií nevšedně graficky zpracované zeleniny na svém merchi se Michal snaží připomenout důležitost nejen masa na našich talířích, ale hlavně pestrost barev a vitamínů, které obsahuje zelenina.

Pokud vás designy zaujmou, podpořte ho a noste hrdě na tričku nebo tašce vaši nejoblíbenější zeleninu. 

Co vy a vaše ranní rutiny? Bez šálku výběrové kávy ani ránu? Kavárna FAINE spadá na brněnskou scénu s výběrovou kávou a jejich geometrický design si můžete koupit na našem e-shopu, protože ani my si nedokážeme představit den bez kávy.

Ať už si vyberete tašku, tričko nebo plecháček, 80 % z částky posíláme na rozvoj této kavárny.

Kavárna FAINE poprvé otevřela v září 2019 a od té doby nabízí v centru Brna v blízkosti parku Moravského náměstí výběrovou kávu z lokálních pražíren a veganské dobroty a sladkosti.

Za kavárnou se ve vnitrobloku ukrývá velká zahrada jako oáza klidu, kde si můžete užít sluníčko, odpočinout si a v létě navštívit i různé koncerty nebo zahradní grilovací párty!

Už jste se někdy setkali s Fakenews? Všechno, co je na internetu, není nutně pravda.

Projekt Fakescape.cz se primárně zaměřuje na žáky základní a střední školy a učí fakenews poznat zábavnou formou! Pro učitele žáků a studentů vytvořili pomůcku, jak udělat výuku efektivní a zábavnější.

Z každého tebou zakoupeného kousku posíláme na rozvoj Fakescape přesně 80 % z částky!

Fakescape rozvíjí pomocí her u žáků a studentů jednotlivé kompetence mediální gramotnosti – kritické myšlení a ověřování informací. Absolventi jejich workshopů si uvědomují mediální nástrahy, které na ně (nejen) v online prostředí číhají.

Hravý a barevný design o fake news tvořil brněnský grafik a ilustrátor yvans.

Lea je brněnská umělkyně, nejvíce se věnuje abstraktní malbě. Používá pestrou kombinaci barev a proto nás v Řekni To Merchem hodně baví.
Její merch je ve stylu slavných a velkých osobností. Podoba Fridy Kahlo a Václava Havla v jeho mladých letech tak, jak jste je ještě neviděli.

Podpořte Leu a kupte si její merch! Posíláme jí vždy 80 % z částky z každého prodaného kusu! 

Lea maluje abstraktní a impresionistické obrazy, vede kurzy malování pro děti, dospělé i seniory. Baví ji předávat radost z tvorby, ukazovat, že malování je tu pro všechny. Jejím hlavním mottem je SVOBODA v tvorbě, a tak probíhá i její výuka: ponechává dostatek prostoru pro objevení vašeho vlastního stylu, žádné tlaky na dokonalost nejsou kladeny.

Projekt, který vznikl na jaře 2020 v Brně se dělí na dvě oblasti:

Je to platforma, která pomáhá lokálním umělcům, neziskovým organizacím nebo třeba kavárnám s prodejem jejich originálního merche. Jsou to věci, díky kterým je značka vidět, dělá reklamu a může také tvořit další část jejich příjmu. 

Jak se jako projekt zapojit je popsáno na webu zde. Na úvodní schůzce se domluví a nastaví celá spolupráce. Nezáleží, jestli projekt má vlastní design, návrhy na základě jejich myšlenky nebo zaměření je možné prvně navrhnout a po odsouhlasení zařadit na e-shop. Z pohledu počáteční investice to projekt stojí pouze čas na první schůzku a poté postupné propagování na vybraných kanálech. 

Je to e-shop, na kterém si merch vybraných projektů může zakoupit kdokoliv. Řekni To Merchem ručí za kvalitu všech výrobků. Důležitá je také u všeho přidaná hodnota, nudné logo firmy uprostřed levného trika nebo obyčejná propiska, kterou doma zavřete do šuplíku na e-shopu nenajdete. 

Pomáhat

Hlavní myšlenka, na které je celý projekt ŘTM postavený.  Zisk z prodaných produktů se každý měsíc posílá na účet danému projektu. Řekni To Merchem obstará správu celého e-shopu, zadávání merche do výroby, komunikaci se zákazníky a odesílání či reklamace zásilek. Tyto činnosti jsou většinou tak časově nákladné, že se lidé nakonec rozhodnout prodej merche odložit na druhou kolej nebo myšlenku opustit úplně.

Pomáhá taky každý, kdo na e-shopu nakoupí, jelikož 80 % z částky putuje na daný projekt, 20 % zůstává na provoz e-shopu a zaručená 100 % radost je na straně projektu i tomu, kdo bude tričko, tašku nebo hrnek využívat.

Řekni To Merchem pomáhá prodávat merch projektů, které dávají smysl

Jak probíhá nákup

Poté, co si na našem e-shopu shop.reknitomerchem.cz vyberete projekt, který finančně podpoříte, můžete platit pohodlně kartou a dodání vám garantujeme do 14 dní od přijetí objednávky. Proč 14 dní? Jdeme na to udržitelnou cestou a proto každý kus vyrobíme exkluzivně pro vás a ještě “teplý” z výroby ho posíláme přímo k vám přes dopravce po celé České republice a pro brňáky máme možnost osobního vyzvednutí v Impact Hubu Brno na adrese Crilská 7, 602 00.

Kontakt

Kontaktní adresa

Impact Hub Brno
Cyrilská 7
Brno, 60200

Telefon/E-mail

+420 774 898 993
daniela@reknitomerchem.cz

Bankovní spojení
Číslo účtu: 1459138016/3030
IBAN CZ9730300000001459138016
Fakturační údaje

Bc. Daniela Šindelková
IČO: 07455640
Komárno 111, 768 71

Příručka projektu

Tady najdete všechny potřebné informace o tom, jak vypadá spolupráce s Řekni To Merchem a jednotlivé kroky naší spolupráce

 1. Jste tady správně, pokud je pro vás prodej merche vidina finančního příjmu, ale sami se do toho nepouštíte, protože nemáte kapacity nad rámec své hlavní činnosti
 2. Vyplňte nám krátký formulář, který nám pomůže k plánování dílčích kroků naší spolupráce
 3. Teď přichází čas domluvit si setkání. Může být osobní nebo i v on-line prostředí. Bude tak jednodušší si všechny detaily shrnout.
 4. Vy nám povíte více o tom, kdo jste, co děláte a jaké máte potřeby v rámci svého projektu
 5. Máte už vlastní grafické podklady, které by na merchi měly být?
 6. Pokud ano, pošlete nám podklady v křivkách na e-mail a my je zpracujeme na mockupy, které vám dáme vždycky na schválení
 7. Pokud ne, navrhneme vám je tak, aby design souzněl s myšlenkou vašeho projektu a byl originální a chytlavý. Návrhy od nás si ceníme na 4000 Kč zahrnují 5 různých skic, pravidelné konzultace a vylepšování návrhu, výběr 2 finálních návrhů, grafického zpracování do křivek a následné vlastnictví návrhu pro vás
 8. Jaké předměty jako merch budete chtít? Můžete si vybrat. Tašky, Trička, Hrnečky nebo něco úplně jiného? Ničemu se nebráníme!
 9. Pokud budete chtít trička, nabídneme vám na výběr pouze ověřené a certifikované materiály a typy
 10. Máme domluvenou dílnu, kde nám na textil a plecháčky tisknou digitálním tiskem, sítotiskem nebo vytváří výšivky. Z těchto možností můžete vybírat při rozhodování, jaký merch bude ten váš

Co všechno bude potřeba vědět a znát, aby váš merch byl na e-shopu Řekni To Merchem? 

 1. Vytvoříme na e-shopu samostatnou sekci pod názvem vašeho projektu. K tomu od vás budeme potřebovat popisek vašeho projektu, logo ve formátu .png, případně popisky k jednotlivým předmětům a designům
 2. My vytvoříme mockupy společně vybraných předmětů a po schválení je přidáme na e-shop

Něco málo o číslech…

 1. Produkty nedržíme skladem, proto není nutná počáteční investice do x kusů triček apod.
 2. Předmět dáváme do výroby až ve chvíli, kdy si ho zákazník na e-shopu zakoupí
 3. Garantujeme dodací lhůtu 14 dnů
 4. Každý měsíc vám pošleme vydělanou částku z prodaného merche. Částka odpovídá plné marži, kterou si sami předem určíte.
 5. Výsledná cena předmětu se skládá z:
 • nákladu na materiál (tričko, taška…)
 • ceny potisku/výšivky
 • vaší marže (=částka, kterou z každého kusu chcete mít)
 • našich 20 % na provoz e-shopu

A nezapomeňme na důležitý krok – vzájemná propagace

 1. Vytvoříme banner, který si umístíte na VLASTNÍ web s prolinkem na e-shop Řekni To Merchem. Každý návštěvník vašeho webu tak zjistí, kde si merch může zakoupit a podpořit vás tím
 2. Také pro vás vytvoříme podklady pro propagaci na Facebooku a Instagramu, které budou sloužit jako vzájemný marketing pro stálé a nové fanoušky

Pokud se domluvíme na takovém postupu, podepíšeme společně smlouvu o spolupráci, která bude výše uvedené body zahrnovat.